23 Ağustos 2011 Salı

İstanbul Hatırası


Yaklaşık  2 ayımı aldı bu kitabı okumak... Ama sürekli "Sorum sende değil bende" dedim kitabı gördükçe...
Yoğun geçen son 3 ayda kitabı elime almaya fırsat bulamadım bir türlü. Hatta kitap klübümüzün belirlediği kitapları bile takip edemedim. İş, sürekli mesaiye kalmalar, sevgiliyle vakit geçirip eve geldiğimde hiçbir şey için enerjimin kalmamış olması, sabah yine erkenden uyanıp işe gideceğimi bilmek, bunun dayanılmaz ağırlığı, birkaç bölüm Merlin izleyip uykuya dalma hali sürekli tekrarlandı durdu. Sinir bozukluklarım arttı zaman zaman... Hiçbir şey okumak, yazmak, izlemek istemedim. Sadece uykuya bıraktım kendimi... Akşam 9 buçukta uyuma potansiyelimi de açığa çıkarmış oldum :)
Son bir haftadır "Bu kitap o ya da bu şekilde bitecek" diye diklendim kendime. Ve günlerdir yarısına gelmiş olduğum kitabı bitirebilmek için dolmuşta, dolmuşta iş yerine yürürken, iş çıkışlarında, uykuya yine yenik düşmeden azıcık daha okuyarak nihayetinde dün gece kitabı bitirdim. (Çok matah bi iş sanki!)
Hikaye güzel, tarihi eserlerle ilgili ve bazı tarihsel anlatılar gereğinden fazla uzun geldi bana. O kurken sıkılmadım. Ama bir kere daha fark ettim ki polisiye, aksiyon gibi kitaplar benim için çerez kiaplar kategorisine giriyor :) Okumak için okuyorum bana bir şey kattığı için değil. Bu kitap gibi bana bir şeyler katmaya çalıştığı zaman ise hikayeden uzaklaşıldığını düşünüyorum. Bu da tribün kaygısı gibi bir şey oluyor benim için :))))
Sonlarında katillerin kim olduğunu bulduğunda "Lütfen onlar olmasın..." dediğimi de eklemeliyim.
Diğer bütün çerez kitaplarda olduğu gibi bu kitabın da altı çizili, iz bırakan cümleleri yok. Tarih ve polisiye sevenlere tavsiye ediyorum.
İyi okumalar...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder